В годовщину «Иловайского котла» запорожцы почтили память погибших

0
195
просмотров

Митинг-реквием по погибшим в Иловайске прошел около ЗОДА. Инициатором траурного мероприятия стали активисты, очевидцы тех событий.

Перед его началом на Кушугумском кладбище были захоронены 12 неопознанных тел украинских бойцов, которые погибли в «Иловайском котле».

Командир «Самообороны Запорожья» Сергей Тиунов, после митинга, на своей странице в Фейсбуке, вспоминает этот день год назад, не сдерживая эмоций.

«Сьогодні найтрагічніший день новітньої історії України. В цей день рік потому, знекровлені тижневими боями, поранені, але не зламні, виходили з Іловайська бійці добровольчих батальйонів та Збройних сил України. Виходили, бо не було вже сил боронити місто, бо дуже нерівні були ці сили, бо страшна навала зайшла з півночі. Навала, про яку не знали бійці в окопах і яку проспали генерали у штабі.

Виходили готові до подальшої боротьби, готові до бою. І вони прийняли цей бій. Останній для багатьох з них. І побігли зі страху елітні російські десантники і почали здаватися в полон. Прийшли їх командири з білими прапорами, почали просити перемир’я. Наші бійці вони лицарі. Вони знають, що таке правила війни. Погодилися на перемир’я, віддали полонених в обмін на «зелений коридор».

Але ми воюємо з варварами. Для них підступність – це військова хитрість. Для них слово офіцера нічого не значить. І коли вранці наші хлопці на шкільних автобусах, на легкових автомобілях, да на такій цивільній техніці, бо іншої у добровольчих батальйонів не було, поїхали по цьому коридору. Їх ті, хто обіцяв перемир’я, ті, хто обіцяв припинення вогню, ті, хто давав слово офіцера, почали розстрілювати. З танків, мінометів, градів, великокаліберних кулеметів.

У наших бійців не було шансів. В цей день, тільки за офіційними даними загинуло 366 бійців, 429 було поранено, 128 потрапило у полон та 158 вважаються зниклими безвісти. Кращі сини нашої землі загинули з любов’ю до України в серці.

Вічна пам’ять Героям! Шана і велика подяка тим, хто вижий!»

Память погибших в «котле» все присутствующие почтили минутой молчания…

Фото reporter-ua.com

Хотите первыми узнавать важную и полезную информацию? Подписывайтесь!

Наш город в Telegram — t.me/nash_gorod_mlt
Наш город в Facebook — facebook.com/nashgorodmlt
Наш город в Instagram — instagram.com/nash_gorod_mlt