В Кирилловке вернули платный въезд на территорию Федотовой косы и поставили баннер

За въезд отдыхающие обязаны платить по 200 грн с автомобиля.

0
168
просмотров
В Кирилловке вернули платный въезд на территорию Федотовой косы и поставили баннер

С началом курортного сезона эпопея со шлагбаумами на местных курортах не прекращается.

Так, 27 июня работники полиции изъяли металлическое временное сооружение и шлагбаум при въезде на Федотову косу, а уже 1 июля директор Приазовского нацпарка Дмитрий Воловик сообщил, что суд отказал в аресте шлагбаума, и в скором времени его снова установят на старом месте.

Вчера, 20 июля, вернули платный проезд на косу и поставили разъяснительный баннер. Об этом сообщил директор Нацпарка Дмитрий Воловик, отметив, что для некоторых групп лиц проезд остается бесплатным.

Текст на баннере:

ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ!

Ви потрапляєте до території природно-заповідного фонду України, а саме ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Коса Федотова», якою опікується Приазовський національний природний парк. Просимо Вас при відвідуванні бережливо ставитися до крихкої унікальної системи, яка складалася тут протягом тисяч років.

Нагадуємо Вам, що внесення змін до законодавчих актів щодо вільного доступу до водних об’єктів не поширюється на територію природно-заповідного фонду. Одночасно повідомляємо, що жодних перешкод громадянам України у користуванні водними об’єктами на території заказника не існує. Кожен громадянин має можливість безперешкодно та безкоштовно дістатись (пішою ходою) до водного об’єкту (Азовське море, Утлюцький лиман), та має право на встановлення наметів (для короткострокового відпочинку на території заказника) також абсолютно безкоштовно.

У відповідності до положення про ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Коса Федотова» (нова редакція) затвердженого наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 17.05.2021р. № 321 Приазовський парк несе відповідальність за належне утримання території заказника «Коса Федотова».

У відповідності до зазначеного положення та Закону України «Про природно-заповідний фонд України» на територію заказника забороняється в’їзд та стоянка всіх видів транспорту без перепустки парку, за винятком службового транспорту та транзитного проїзду до Херсонської області. Відповідно до ст. 22, частини 2 ст. 47 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», Постанови КМУ від 28 грудня 2000 р. №1913 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися бюджетними установами природно-заповідного фонду», на ЧАСТИНІ території заказника надаються платні послуги, пов’язані із створенням умов для організованого туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах.

Основним чинником антропогенного навантаження на природну територію проектом організації території Парку визначено автомобільний транспорт. Перебування громадян на території заказника, які заїхали на його територію на автотранспорті, дозволено лише за умови сплати коштів у розмірі 200грн/доба з автомобіля.

Підставою для перебування на території є «перепустка на право проїзду по території заказника загальнодержавного значення «Коса Федотова» в межах Приазовського НПП» які видаються на облаштованому контрольно-пропускному пункті.Плата стягується з власників (або керманичів) автотранспорту який заїжджає на територію заказника з метою здійснення короткострокового відпочинку на території «Коси Федотової» на підставі «перепустки на право проїзду по території заказника загальнодержавного значення «Коса Федотова» в межах Приазовського НПП». Відповідна діяльність здійснюється на підставі ч. 2 статті 47 ЗУ «Про природно-заповідний фонд України».

Плата за відвідування території Приазовського національного природного парку погоджена Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України (лист 25/7-11/4595-20 від 09.09.2020р.). Зазначений захід допомагає регулювати та зменшувати антропогенне навантаження на екосистему зазначеної природоохоронної території.

Також повідомляємо, що плата з автотранспорту, який здійснює транзитний проїзд по території заказника за межі «Коси Федотової», не стягується та видається перепустка на право транзитного проїзду.

Територію заказника, за в’їзд до якої стягується плата, облаштовано біотуалетами, які регулярно проходять дезінсекційні заходи; душовими кабінами з регулярним наповненням технічною водою; контейнерами для збору ТПВ, які регулярно вивозяться на відповідний полігон; здійснюється регулярне прибирання території від побутового сміття; здійснюється регулярне грейдування ґрунтової дороги, частину дна моря обстежено водолазною службою.

Зазначеною рекреаційною інфраструктурою може безкоштовно скористатись будь-який відвідувач Приазовського національного природного парку, який потрапив до заказника пішою ходою, або на підставі «перепустки на право проїзду по території заказника загальнодержавного значення «Коса Федотова». Якщо відвідувачі парку на автотранспортних засобах не бажають користуватися послугами Парку, вони можуть безкоштовно здійснювати короткостроковий відпочинок на території, визначеній відповідним інформаційним знаком.

Додатково повідомляємо, що плата не стягується з водія легкового автомобіля, який відноситься до пільгової категорії, що підтверджується відповідним посвідченням, а саме:

– ветерани другої світової війни, інваліди війни, учасники бойових дій, учасники АТО;

– інваліди праці;

– особи, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС;

– власники спеціальних транспортних засобів;

– місцеві жителі.

У випадку вимагання коштів за проїзд територією Парку просимо НЕГАЙНО телефонувати до Національної поліції за тел. 102.

Всі кошти, отримані від рекреаційної діяльностi, використовуються на розвиток рекреаційної інфраструктури на території Приазовського національного природного парку.

Хотите первыми узнавать важную и полезную информацию? Подписывайтесь!

Наш город в Telegram — t.me/nash_gorod_mlt
Наш город в Facebook — facebook.com/nashgorodmlt
Наш город в Instagram — instagram.com/nash_gorod_mlt

ОСТАВЬТЕ КОММЕНТАРИЙ

Please enter your comment!
Please enter your name here