Патриоты призывают защитить бойцов запорожского 37-го батальона

0
194
просмотров

Мы сообщали, что несколько недель назад под стенами Запорожской облгосадминистрации собралось до десятка бойцов 37-го отдельного мотопехотного батальона, волонтеры и представители «Самообороны». Люди требовали, чтобы отозвали приказ о передислокации 37-го ОМПБ из базы Широкого в Токмак.

– Рано утром, 25 мая, поступило указание от командования 56-й артиллерийской бригады, в состав которой не так давно вошел батальон, о том, чтобы бойцы, находящиеся в части передислоцировались на базу в Токмаке, – рассказала запорожский волонтер Наталья. – Базу в Широком ремонтировали и оборудовали, как говорится, всем миром. Помогали волонтеры, представители предприятий, запорожцы и даже жители Мелитополя потратили собственные средства, чтобы помочь бойцам. Теперь ее хотят отнять и пустить с молотка, а батальон отправить на «голое» место, где нет ни света, ни воды, ни нормальных условий для жизни.

На защиту бойцов батальона, большая часть которых сейчас находится в зоне боевых действий в Широкино под Мариуполем, встал депутат областного совета Геннадий Пертая. Он обратился к неравнодушным патриотам и формированиям Запорожской области, с просьбой:

«До патріотичних громадських об’єднань Запорізької області

В червні 2014 року, після загибелі в літаку на Луганському летовищі більше 50 десантників 25-ої окремої повітряно-десантної бригади, Народна самооборона Запорізької області виступила з ініціативою створити в Запоріжжі батальйон територіальної оборони. В серпні 2014 року було створено 37 окремий мотопіхотний батальйон. Місцем дислокації батальйону, за погодженням з Радою оборони Запорізької області, була обрана територія Державного навчально-виробничого закладу авіаційного профілю «Запорізький центр льотної підготовки імені маршала авіації О. І. Покришкіна» в с. Широке Запорізького району Запорізької області.

За цей час місце розташування батальйону, за гроші запорізької громади та волонтерів було приведене до належного стану. Відремонтовані та утеплені казарми, зроблено опалення. Відремонтована їдальня та парк стоянки бойової техніки. Встановлена полоса перешкод, почались роботи з обладнання полігону, в тому числі стрілецьких позицій. Загалом на обладнання місця розташування 37 батальйону витрачено більше 800 000,00 грн.

З жовтня по теперішній час батальйон виконує бойові завдання в зоні проведення АТО. Спочатку в районі м. Авдіївка, а зараз під Маріуполем, в тому числі в с. Широкине. Незважаючи на бойові втрати та п’ять місяців без ротації запорізькій 37 батальйон гідно, мужньо та героїчно захищає незалежність та територіальну цілісність України. А запоріжці, чекаючи на повернення своїх Героїв, продовжують обладнання та ремонт його бази постійного розташування в с. Широке.

Але, військове командування країни, нехтуючи думкою громади, не зважаючи на дуже значні матеріальні витрати, керуючись тільки їм зрозумілими мотивами, вирішило передислокувати батальйон з вже обладнаного місця розташування, в інше місце, яке не придатне для розташування військового підрозділу.

Таке необдумане рішення призведе до того, що м. Запоріжжя, незважаючи на його прифронтовий статус, залишиться без єдиної боєздатної піхотної частини. Батальйон, а значить наші брати, сини та батьки, в переддень осені, будуть розташовані у «чистому» полі, без жодних умов не тільки для проведення бойового навчання, а навіть без жодних умов для нормального існування. Запорізька громада та волонтери будуть вимушені знову, по копійкам, збирати гроші для влаштування бійців, знову забезпечувати їх всім необхідним.

Цього допустити не можна. Бо це питання вже не тільки і не стільки місця розташування батальйону, це питання безпеки всього нашого рідного міста Запоріжжя, безпеки Запорізької області.

Як депутат Запорізької обласної ради я, буду пропонувати сесії Запорізької обласної Ради прийняти звернення до Президента України, Міністра оборони України, з приводу ситуації, що склалася з розміщенням 37 батальйону 56 МПБ. Але тільки моїх зусиль може бути недостатньо для того, щоб депутати підтримали мене та проголосували.

Звертаюсь до всіх патріотично налаштованих громадян Запорізької області, лідерів обласних осередків політичних партій до всіх громадських обєднань, які поділяють нашу стурбованість ситуацією, що склалася.

Прошу підтримати мене, Народну самооборону Запорізької області та направити заяви та звернення до Президента України, Міністра оборони України, Запорізької обласної ради з вимогою виключити Державний навчально-виробничий заклад авіаційного профілю «Запорізький центр льотної підготовки імені маршала авіації О. І. Покришкіна» з переліку об’єктів, що підлягають приватизації у 2015 р.. Передати зазначений заклад у відання запорізької громади з подальшим наданням його території для розташування 37 батальйону 56 мотопіхотної бригади.»

Хотите первыми узнавать важную и полезную информацию? Подписывайтесь!

Наш город в Telegram — t.me/nash_gorod_mlt
Наш город в Facebook — facebook.com/nashgorodmlt
Наш город в Instagram — instagram.com/nash_gorod_mlt

ОСТАВЬТЕ КОММЕНТАРИЙ

Please enter your comment!
Please enter your name here