Мелитопольскому газовому монополисту суд не указ

В "Мелитопольгазе" отказываются делать перерасчет, ссылаясь на отсутствие механизмов.

0
624
просмотров

В сети распространяют заявление, по которому якобы должны делать перерасчет цены за газ. Ведь есть решение суда, признающее повышение тарифа незаконным, которое вступило в законную силу.

25 июля в “Мелитопольгазе” рассказали, что ждет тех, кто не заплатит за газ по отмененной цене.

“Останнім часом в інтернет-виданнях газет, соціальних мережах стали розповсюджуватися шаблони заяв для звернення до газопостачальних організацій за перерахунком вартості спожитого природного газу.

Враховуючи те, що останнім часом на нашу адресу почали надходити такі заяви про перерахунок та відмову сплачувати природний газ за платіжними документами, ДП «Газ Мелітополя» ПрАТ «Мелітопольгаз» вважає за необхідне надати роз’яснення споживачам природного газу з цього питання.

Рішенням окружного адміністративного суду м. Києва та постановою Шостого апеляційного адміністративного суду по справі № 826/9665/16 дійсно визнано протиправною та незаконною постанову Кабінету Міністрів №315 від 2015 року про встановлення єдиної ціни на газ на рівні 6879 грн за тисячу кубометрів. Проте, жодного порядку перерахування чи повернення коштів споживачам, постачальникам та бюджету України зазначені рішення суду не встановлюють та не передбачають. Станом на сьогодні відсутній будь-який нормативно – правовий акт, який би врегулював питання перерахунку вартості спожитого природного газу за наслідками прийняття судом рішення про скасування Постанови КМУ № 315, а отже, за відсутності вставленого законом механізму перерахунку чи повернення коштів побутовим споживачам, відсутності встановленого законом економічно-обґрунтованого розміру ціни на газ за минулий період, у постачальника природного газу ДП «Газ Мелітополя» ПрАТ «Мелітопольгаз» відсутні законні підстави для проведення перерахунку вартості спожитого природного газу минулим часом.

Окремо зазначаємо, що станом на сьогодні, ціна на газ встановлена іншою, чинною та не скасованою рішенням суду постановою КМУ від 19 жовтня 2018 р. №867 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу» та постановою КМУ від 03.04.2019 р. № 293 “Деякі питання діяльності акціонерного товариства “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України”, а отже, у разі самовільного порушення споживачами умов договору постачання природного газу (а саме, порушення строків оплати за договором) об’єкт споживача буде відключено від газопостачання, заборгованість буде стягнено через суд, з віднесенням всіх затрат по справі та нарахуванням 3% річних, інфляційних втрат та пені на рахунок споживача природного газу”, – сказано в пояснении, полученном редакцией “МВ”.

Пример заявления:

Хотите первыми узнавать важную и полезную информацию? Подписывайтесь!

Наш город в Telegram — t.me/nash_gorod_mlt
Наш город в Facebook — facebook.com/nashgorodmlt
Наш город в Instagram — instagram.com/nash_gorod_mlt

Предыдущая статьяПожарный-доброволец умер в больнице
Следующая статьяИз-за пожара в многоэтажке пришлось эвакуировать жильцов
ПОДЕЛИТЬСЯ

ОСТАВЬТЕ КОММЕНТАРИЙ

Please enter your comment!
Please enter your name here