Горожанам “по-тихому” увеличили абонплату за газ

Стоимость распределения газа повысила НКРЭКУ.

1
1053
просмотров
Нацкомиссия утвердила снижение тарифов на поставку газа

Жители Украины с 1 января 2021 года должны платить за доставку и распределение даже того газа, которым не пользуются. А все из-за принудительного увеличения так называемой “заказанной мощности”.

В 2021 году изменилась методика начисления платы за распределение газа, и появились минимальные объемы заказанной мощности. Теперь потребители будут платить минимум за 39 куб. м, даже если использовали только один куб. Видимо, так центральная власть решила гарантировать доход олигархам, которым принадлежат газораспределительные компании. Ведь потребители максимально экономят голубое топливо, а некоторые даже отказываются от его использования.

Согласно постановлению НКРЭКУ №580, начиная с 1 января 2021 года заказанная мощность объекта потребителя (плата за распределение газа) рассчитывается, исходя из фактического объема потребления газа за газовый год (то есть, согласно показателям счетчика за период 1 октября по 30 сентября), но не может быть меньше:

39 м3 – если у потребителя есть только газовая плита;

126 м3 – если у потребителя есть газовая плита и газовая колонка для подогрева воды;

314 м3 – если потребитель использует природный газ комплексно, в том числе для отопления. 

То есть, даже если потребитель, в течение года не пользовался газом, он все равно обязан заплатить плату за распределение. Причем за 39 кубов.

Хотите первыми узнавать важную и полезную информацию? Подписывайтесь!

Наш город в Telegram — t.me/nash_gorod_mlt
Наш город в Facebook — facebook.com/nashgorodmlt
Наш город в Instagram — instagram.com/nash_gorod_mlt

Предыдущая статьяВ гараже у мелитопольца обнаружили нарколабораторию
Следующая статьяНа центральном проспекте столкнулись БМВ и ВАЗ
ПОДЕЛИТЬСЯ

1 КОММЕНТАРИЙ

  1. Це взагалі якийсь абсурд! По-перше, природний монополіст і ринок є не сумісними категоріями. Не може бути ринкового ціноутворення, коли є один єдиний монопольний постачальник товару. Це можна купити яблук у іншого продавця, якщо не влаштовує ціна у першого, навіть можна відмовитися взагалі від яблук, якщо у всіх продавців ціни зависокі та купити, наприклад, банани. А як уникнути диктату “Мелітопольгаз”? Ніяк! Альтернативи немає! Тому подібні до “Мелітопольгаз” структури повинні бути виключно у державній, або комунальній власності, тим більше, що у створення газових мереж самі нинішні їхні власники не вклалися жодною копійкою, а набули право власності на активи у вигляді газорозподільних мереж, виключно внаслідок якихось залаштункових корупційних “договорняків”. По-друге, про інший абсурд. По економіці завжди вчили, що структура вартості товару складається з витрат на його виробництво та додаткової націнки, тобто, рентабельності. У витрати ж входять, вартість матеріалів, заробітна плата найманих працівників, податки, комунальні, транспортні платежі, тощо. Так чому, для природного газу зробили виняток і вивели вартість його транспортування у окремий додатковий платіж? Чому природний газ відрізняється від інших товарів? Чому тоді ми не платимо так само окремо за транспортування, скажімо, хліба, причому, не залежно від того, купуємо його сьогодні, чи ні, а лише за вирахуваним загальним споживанням за увесь рік і поділеним на 12 місяців? Як на мене, плата за доставку просто є цинічний грабунок споживачів газу з боку олігархів, які повністю контролюють теперішню владу, і ніщо інше! Логічний висновок – таку владу треба змітати до смітника!

ОСТАВЬТЕ КОММЕНТАРИЙ

Please enter your comment!
Please enter your name here