Новая ветроэлектростанция, перспективы регионального лидерства и конкретные шаги по борьбе с бедностью: Чем запомнился визит Петра Порошенко в Запорожскую область

Вчера Запорожскую область с рабочим визитом посетил Президент Украины Петр Порошенко. Первой локацией визита стало открытие уникальной ветроэлектростанции в Приморске, которая будет вырабатывать электроэнергию по «зеленому тарифу».

1
294
просмотров

Стремление завоевать европейский рынок в этой сфере Президент назвал «энергетическим безвизом».

— Ми маємо прокласти електроенергію, лінії електропередач – куди? – в Європу! Отам найпотужніший ринок. Електроенергія, яку буде вироблятися тут і зараз, буде продаватися де? В Європі. Це правильно. Якщо хочете, це називається енергетичний безвіз для української продукції, – отметил Президент.

Инвестиции в первую очередь строительства ветроэлектростанции составили более 150 000 000 евро, а сама станция на время ввода в эксплуатацию даст работу более пяти сотням людей. Мощности станции хватит для того, чтобы обеспечить электроэнергией более 365 000 домохозяйств.

Каждая из ветротурбин Приморской ветростанции — высотой более 110 метров, мощностью — 3.8 МВт. Всего их будет 52. Вторую очередь проекта планируется завершить осенью 2019 года.

О развитии и перспективах области детальнее Президент говорил на заседании Совета регионального развития Запорожья.  Петр Порошенко очертил некоторые перспективы развития Запорожской области: строительство автобана «Запорожье-Мариуполь», новые энергетические проекты, подобные Приморской и Ботиевской ветроэлектростанциям, новации в агросекторе и ИТ-сфере. Все главные экономические проекты уже утверждены к исполнению, подчеркнул Президент.

Петр Порошенко отметил регулярное увеличение государственной поддержки местного и регионального развития.

— Якщо у 2014 році сума становила лише 500 мільйонів, то у поточному році йдеться майже про 31 мільярд. В 62 рази зросла підтримка. Це є моя позиція підтримки вас. І не тому, що я хочу робити вам реверанси, а ми наближаємо громадянина, громаду і владу, — подчеркнул Петр Порошенко.

По завершению рабочего графика Петр Порошенко встретился с жителями города и области уже в качестве Кандидата в Президенты Украины. Народная встреча проходила на каскаде фонтанов «Радуга». Поддержать действующего Главу государства пришли несколько тысяч запорожцев.

Петр Порошенко озвучил конкретные шаги, которые предпринимаются для решения острых вопросов уже сегодня. Приоритетным вопросом на сегодняшний день является борьба с бедностью. Уже в марте Украину ожидают монетизация субсидий живыми деньгами, повышение пенсий в среднем на 17 процентов и разовая помощь пенсионерам в размере, которые получило государство с растаможивания «евроблях».

— З 1 березнярозпочинаєтьсямонетизаціясубсидій. Вже в п’ятницю люди отримають живу гривню. Кожнедомогосподарство в середньому – 1600 гривен субсидії. Більше 70% отримувачів субсидій – це пенсіонери. Те, що вдасться зекономити залишиться в їхніх кишенях. Щомісяця вони можуть економити 500-700 гривен. І це не одноразова акція, так буде кожен місяць, — отметил Президент.

Петр Порошенко также очертил пять стратегических приоритетов, которые он намерен развивать ближайшие годы.

— Перший – наш агропромисловий сектор. Такого врожаю, як минулого року – 70 мільйонів тон зерна в Україні не було ніколи. Вже зараз ми входимо до десятки найбільших виробників та трійки найбільших експортерів зерна в світі. Але прагнемо, щов кожнійобластіпобудуватипереробніпідприємства, і ми експортувалипродукціюдоданоївартості, — отметил Петр Порошенко.

Второй приоритет – инновация индустриализации, отметил Глава государства, приводя в пример многомилионные инвестиции в строительство на территории Запорожской области мощнейшей ветроэлектростанции.

— «Наш третій пріоритет – церозвиток ІТ-сектору. У 2016 році в Україні було 100 тисяч працівників цієї сфери. За підсумками 2018 року цякількість зросла до 160 тисяч. Галузь розвивається вражаючими темпами. Через 3 роки чисельність людей в ІТ сфері досягне 400 тисяч робітників. Це все валютні надходження, сучасні технології. Українець більше не буде працювати «на дядю», а буде розвиватися, як середній клас. Ми забезпечимо українське лідерство в ІТ-сфері», – подчеркнул Петр Порошенко.

В приоритете у кандидата на второй президентский срок также строительство инфраструктурных проектов и развитие туризма.

В числе главных государственных задач по-прежнему остается курс на  ЕС и НАТО,

— Чому ми віримо у нашу здатність перемогти бідність? Тому що ми завжди ставили амбітніцілі і втілювалиїх у реальність. Ми поставили мету виконати вимогу Революції Гідності і підписали Асоціацію про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС. Росіяни життя поклали, щоб цього не сталося. Вони казали, що через кризу біженців у Україні не буде безвізу. Тут вони знову помилялися – 11 червня 2017 року ми отримали безвізовий режим з ЄС. Ніхто не вірив у Томос. Після 300 років очікувань нам вдалося це зробити, –отметил Президент.

– Зараз ми ставимо нові амбітні завдання. Я впевнений, що у 2023 році Україна зможе подати заявку на вступ до ЄС і членство в НАТО. Єдине що нам треба зробити – не схибити, не звернути зі шляху. Для цього нам потрібна єдність. Я буду дякувати, якщо отримаю від вас мандат на наступні 5 років – на 5 років європейської та євроатлантичної інтеграції. Я буду дуже дякувати, якщо я отримаю мандат на незворотність нашої Незалежності,  — подвел итог Петр Порошенко.

Хотите первыми узнавать важную и полезную информацию? Подписывайтесь!

Наш город в Telegram — t.me/nash_gorod_mlt
Наш город в Facebook — facebook.com/nashgorodmlt
Наш город в Twitter — twitter.com/nash_gorod_mlt

1 КОММЕНТАРИЙ

ОСТАВЬТЕ КОММЕНТАРИЙ

Please enter your comment!
Please enter your name here